Rejestracja

606107057

Godziny otwarcia

Pon - Pt: 12.00 - 20.00

Masaż ajurwedyjski Abhyanga

Abhyanga w dosłownym tłumaczeniu znaczy „namaszczenie”. Wywodząca się z krajów azjatyckich efektowna i niezwykle przyjemna technika masażu wprowadza w niepowtarzalny klimat orientu.

Abhyanga to zabieg mający na celu poruszenie energii w całym ciele i przywrócenie jej równowagi na trzech poziomach: fizycznym, psychicznym i duchowym. Istota tego masażu wiąże się więc z ruchem energii w ciele. Wykonując masaż abhyanga stymuluje się punkty witalne (marmas) znajdujące się na przebiegu kanałów energetycznych (nadis). Masaż ciała ciepłą oliwą pozwala zlikwidować zmęczenie, bezsenność i niepokój. Działa również pielęgnacyjnie, ponieważ oleje ajurwedyjskie zawierają różnorodne zioła, nadając olejom właściwości lecznicze jak i pielęgnacyjne. Masaż kończy się przez nacieranie ciała proszkiem ziołowym do abhyangi.

Masaż ajurwedyjski Udhvartana

Jest to masaż przy którym stosuje się proszki ziołowe zmieszane z olejem ajurwedyjskim. Ze względu na dość intensywne techniki pracy na tkankach i mięśniach polecany jest szczególnie dla osób z nadmiarem „Ama” czyli nadmiarem tkanki tłuszczowej z dużą ilością złogów, zmęczonych, przepracowanych i pozbawionych sił witalnych. Proszki do masażu mają działanie diuretyczne, przeciwzapalne i detoksykujące. Udhvartana stosowana jest w kuracjach odchudzających, chorobowych zmianach skórnych, nadmiernej potliwości i przypadłościach reumatycznych. Skutecznie usuwa z organizmu nie tylko szkodliwe toksyny, ale również doskonale niweluje napięcia mięśniowe. Pobudzając krążenie krwi wpływa na kondycję skóry ujędrniając ją, odżywiając i regenerując.

Masaż ajurwedyjski Shirodhara

Zabieg polegający na masażu głowy, czoła, a dokładnie czakry „trzeciego oka” zwanej inaczej „okiem mądrości” za pomocą strumienia ciepłego oleju. Dhara to jeden z najważniejszych zabiegów ajurwedyjskich. Głęboko relaksuje oraz posiada zbawienny wpływ na system nerwowy redukując stres, lęki i napięcia nerwowe. Zabieg ten usuwa większość dolegliwości wywołanych głównie zaburzeniami energii Vata, tj. chroniczne bóle głowy i zatok, przeciążenie umysłowe, bezsenność i nerwowość. Działa również odżywczo na skórę głowy oraz na włosy. Zabieg ten poprawia pamięć, rozszerza percepcję oraz intuicję

Masaż ajurwedyjski Abhisek

Masaż miodowy Abhisek to detoksykująco – ujędrniający masaż całego ciała. Wykonuje się go ciepłym, naturalnym miodem.
Miód jest prawdziwym bogactwem natury. Zawiera witaminy A, B, C, D i E, sole mineralne, kwasy organiczne, enzymy, olejki eteryczne oraz cukry.
Masaż działa rozgrzewająco, doskonale relaksuje i poprawia samopoczucie. Lepkość miodu redukuje silne napięcia mięśni, odblokowuje pory, pozostawiając odżywioną i nawilżoną skórę. Masaż i techniki, które są wykorzystywane w tym masażu powodują również silne przekrwienie co wspomaga walkę z cellulitem oraz pozbycie się szkodliwych substancji nagromadzonych w tkankach, skórze i mięśniach. Masaż poprawia funkcjonowanie układu krążenia, działa również przeciwzapalnie.